Słownik synonimów - Blog Contact RSS


Zadbaj o swoje oczy za pomocą tych wskazówek ekspertów

ZaDbaj O Swoje Oczy Za Pomocą Tych Wskazówek Ekspertów

Od nauki w klasie do bycia świadomym swojego otoczenia, wizja jest jednym z naszych najważniejszych zmysłów. W związku z tym, jest sprawą najwyższej wagi, aby dbać o oczy. Niezależnie od tego, czy twoja wizja zaczęła się pogarszać, czy po prostu starasz się utrzymać ją w najwyższej formie, ta kolekcja wskazówek może pomóc. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat dbania o oczy.

Każdego roku sprawdzaj swoje oczy. Twój EyeCare profesjonalny może zbadać oczy, aby upewnić się, że nie ma podstawowych problemów, które rozwijają. Nawet jeśli masz dobrą wizję, ważne jest, aby oczy badane raz w roku. Robi to regularnie zapewni, że będziesz miał zdrowe oczy, jak się starzeć.

Jeść zdrową dietę, aby pomóc dbać o swoje oczy. Niektóre produkty spożywcze, szczególnie te bogate w witaminy C i E, kwasy tłuszczowe z cynkiem i Omega-3, mogą pomóc chronić oczy w miarę ich wieku. Dążyć do zielonych warzyw liściastych, "tłustej" ryby, fasola, jaja, orzechy, i żywności cytrusowych dla najlepszych rezultatów.

Dowiedz się, czy istnieje historia rodzinna chorób oczu, ponieważ wczesne wykrycie może przynieść Ci znaczne korzyści. Optometrycy mogą przetestować choroby dziedziczne, takie jak jaskra i zaćmę. Kiedy mogą być świadomi wcześniej, mogą być aktywne w profilaktyce i leczeniu, co czyni lepszy postęp.

Unikaj narażania oczu na jasne światło przez długi okres czasu. Jasne światło może powodować zmęczenie mięśni oka. Mogą również uszkodzić oczy. Jeśli jesteś w słońcu przez cały dzień, nosić kapelusz i okulary przeciwsłoneczne, które oferują ochronę przed promieniowaniem UV.

Jedz żywności, które są znane promować dobre zdrowie oczu. Obejmuje to różne zielone warzywa liściaste, takie jak collards, kapusta Włoska i szpinak. Owoce cytrusowe zapewniają witaminę C, która może pomóc utrzymać wzrok. Ponadto, źródła białka, takie jak fasola, jajka i soczewica może okazać się korzystne dla oczu.

Nie wszystkie okulary są równe, a niektóre mogą zrobić niewiele, aby chronić oczy. Upewnij się, że są w stanie zablokować prawie 100 procent promieni UVB i UVA. Chociaż można spojrzeć na okulary z tylko swój zmysł mody, musisz zrozumieć, że tanie okulary mają negatywny wpływ na wizję.

Unikaj odblasków, jeśli to możliwe, w tym z urządzeń elektronicznych. Odblaski to stężenie jasnego światła, więc wiesz, że nie jest dobre dla twoich oczu. Jeśli używasz urządzenia, w którym występuje odblaski, powinieneś zakupić osłonę ekranu antyrefleksyjną laptopa, telefonu lub tabletu.

Upewnij się, że otrzymujesz regularne badania oczu. Chociaż należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli masz problemy z oczami, niektóre warunki nie mogą rozwinąć objawy natychmiast lub kiedykolwiek. Dlatego regularne wizyty u lekarza okulisty są ważne. Wiele problemów z oczami są uleczalne, gdy wczesne wykrycie jest wykonalne.

Pierwsze regularne badania oczu jest bardzo ważne dla dobrego zdrowia oczu. Osoby starsze powinny otrzymywać częstsze badania kontrolne. Starzenie się powoduje zwiększone ryzyko problemów, takich jak jaskra, zaćma i pogarszający się wzrok. Jeśli jesteś czujny o swoje badania oczu, lekarz okulista może na miejscu problemy wcześnie.

Poznaj historię zdrowia swojej rodziny. Wiele warunków jest dziedzicznych. Dlatego bardzo ważne jest, aby mieć świadomość, czy ktoś z Twojej rodziny jest dotknięty. W ten sposób można zminimalizować ryzyko, i będziesz mieć pewność, łapanie problemów na wczesnym etapie.

Podczas gdy okulary przeciwsłoneczne są pomocne w ochronie oczu przed promieniami UV, może być również mądry, aby nosić kapelusz z szerokim rondem. Noszenie tego rodzaju kapelusza zapobiega dotarciu promieni UV na całą twarz, w tym do oczu. Tak więc, jeśli wiesz, że będziesz na zewnątrz przez długi okres czasu, noś tego rodzaju kapelusz.

Jeść żywności, które promują dobre zdrowie oczu. Pokarmy, które zawierają kwasy tłuszczowe omega-3 i witaminy E i C, a także żywności, które zawierają luteinę, są doskonałym wyborem. Niektóre pokarmy, które zawierają te substancje są dziki łosoś, owoce cytrusowe, pomidory i zielone warzywa liściaste. Mieć te pokarmy codziennie tak, że oczy nadal być zdrowe.

Praktyka dobrej higieny makijażu. Makijaż noszony na oczach i wokół oczu, szczególnie tusz do rzęs, może być pożywką dla bakterii. Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje oczy pozostają jasne i wolne od infekcji, podejmij kilka środków ostrożności. Tusz do rzęs należy poderwać po trzech miesiącach. Ponadto należy unikać wkładania wkładki do rzęs. Może to zablokować gruczoły olejowe niezbędne do ochrony oczu.

Noś kapelusz z szerokim rondem, gdy wychodzisz na zewnątrz. Ludzie na ogół zapominają o skórze, która zakrywa oczy, myśląc o pielęgnacji oczu, ale prawda jest taka, że powieki są bardzo ważne. Nosząc dobry kapelusz na zewnątrz, zmniejszasz szanse na rozwój czerniaka na powiekach.

Ważne jest, aby mieć swoje małe dzieci sprawdzane przez lekarza okulisty dziecięcego każdego roku. Oczy dzieci rozwijają się szybko. Regularne badania kontrolne mogą wyłapać wszelkie nieprawidłowości, które mogą prowadzić do dalszych problemów. Jeśli złapany wcześnie, okulista może podjąć środki, aby zatrzymać problem, zanim wystąpi.

Upewnij się, że masz na sobie odpowiednią i wystarczającą ochronę oczu, aby zapobiec urazom oczu, gdy jesteś aktywny. Noś okulary, jeśli uprawiasz sport, który może mieć wpływ na twoje oczy i sprzęt ochronny, jeśli jesteś w miejscu pracy. Pomoże to zapobiec katastrofalnym urazom, które mogą trwale uszkodzić oczy.

Kiedy pływasz, noś okulary kąpielowe. Chlor w wodzie w basenie może powodować podrażnienie oczu. Nie tylko to, ale baseny publiczne port wiele bakterii. Jeśli chronisz oczy za pomocą gogli kąpielowych, zmniejszasz ryzyko podrażnienia oczu w wodzie.

Ludzie często nie zdają sobie sprawy, jak bardzo polegają na swojej wizji, dopóki nie mają z tym problemu. Na szczęście dość łatwo jest dbać o oczy. Korzystając z wskazówek, których nauczyłeś się tutaj, możliwe jest utrzymanie wizji w najwyższej formie przez wiele lat.

About Zadbaj o swoje oczy za pomocą tych wskazówek ekspertów

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly